ERASMUS+

 • Wyjazd do Turcji w ramach programu Erasmus+

  Od 12 do 16 marca 2018 r. grupa uczniów naszej szkoły (Rozalia Guziołek III A, Julia Karapyta III A, Dawid Nguyen III B, Jakub Słupik III B, Alan Walter III C) wraz z opiekunami p. Joanną Wiśniewską oraz p. Wojciechem Peroniem przebywała w Ankarze, w związku z realizacją kolejnych założeń programu Erasmus+ pt.: "European Values and Being Physically Active through Games for a Better Life". Podczas tej wizyty uczniowie z każdej szkoły partnerskiej zaprezentowali przedstawienia oraz gazety na temat tolerancji i solidarności w sporcie, przedstawili tradycyjne gry i zabawy, zwiedzili najciekawsze i najważniejsze miejsca w Ankarze, wzięli udział w seminarium zorganizowanym na jednym z uniwersytetów (Gazi Üniversitesi) oraz odbyli wycieczkę do Kapadocji. Dodatkowo wyjazd stanowił okazję do sprawdzenia znajomości języka angielskiego, poznania kultury Turcji oraz nawiązania znajomości z rówieśnikami z innych krajów. Obecnie trwają przygotowania do rewizyty nauczycieli ze wszystkich szkół partnerskich. GALERIA ZDJĘĆ

 • Wyjazd do Portugalii w ramach programu Erasmus+

  5 listopada 2017 r. grupa uczniów z naszej szkoły (Martyna Binek, Klaudia Kopczyk, Kinga Krokosz, Nikola Zadylak, Sandra Żychoń, Antoni Viscardi, Kinga Świerczyńska, Anna Hachuła, Julia Wróbel, Agata Matlak) pod opieką pani Joanny Pisuli oraz pani Joanny Wiśniewskiej, wyruszyła w podróż do Porto. Uczniowie brali udział w projekcie "European Values and Being Physically Active through Games for a Better Life", w ramach programu Erasmus+. W programie oprócz naszej, biorą udział szkoły z Łotwy, Turcji, Portugalii oraz Rumunii.
  Przed przystąpieniem do pracy, nasi gospodarze - nauczyciele oraz dyrektor szkoły Agrupamento de Escolas de Frazao, Pacos de Ferreira, zorganizowali dla wszystkich uczestników wycieczkę, podczas której mogliśmy poznać historię oraz najważniejsze miejsca Porto.
  Drugiego dnia zostaliśmy zaproszeni do szkoły, w której byliśmy bardzo ciepło przyjęci. Był to dzień, w którym uczniowie przedstawili efekty swojej pracy, a mianowicie prezentacje o kraju, mieście oraz szkole. Odbyła się również wystawa plakatów przygotowanych przez wszystkich uczestników. Po wykonaniu wszystkich zadań wybraliśmy się na zwiedzanie miasta Guimaraes.
  Trzeciego dnia uczestnicy projektu przedstawili przygotowane wcześniej filmy oraz prezentacje o najsłynniejszych sportowcach z poszczególnych krajów. Następnie, każda grupa przedstawiła historię oraz zasady tradycyjnych gier z ich krajów. Po zakończeniu prezentacji odbyła się praktyczna nauka tychże gier.
  Po południu zostaliśmy zaproszeni do urzędu miasta w Pacos de Ferreira, gdzie zostaliśmy przywitani przez burmistrza, pana Humberto Brico. W czasie spotkania pan burmistrz przedstawił kilka informacji na temat swojego miasta oraz odpowiadał na pytania młodzieży.
  Czwartego dnia w szkole odbyła się konferencja na temat równości w sporcie z udziałem byłych oraz czynnych sportowców.
  Ostatniego dnia, po wykonaniu wszystkich zadań, wzięliśmy udział w nauce gry w golfa. Wieczorem odbyła się kolacja pożegnalna.
  Nasz wyjazd uznajemy za bardzo owocny i zaczynamy przygotowania do następnego spotkania.