OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE- PŁYWANIE

 • Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostw Młodzików 12 i 13 letnich

  W dniach 25-26.03.2022r. w Gliwicach na pływalni Olimpijczyk odbyła sie 1 runda Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12 i 13 letnich. Wśród zawodnikow 13 letnich na podium uplasowały się:

  • Zuzanna Żerdka 2 miejsce na dystansie 100m stylem klasycznym
  • Michalina Ulman 2 miejsce na dystansie 100m stylem dowolnym
  • sztafeta 4x50m stylem zmiennym mix 3 miejsce w składzie : Ponińska, Żerdka, Ulman , Szczurek
  • sztafeta 4x50m stylem dowolnym mix 3 miejsce w składzie : Ponińska, Kozik, Ulman , Szczurek
  Wśród zawodnikow 12 letnich najwyżej uplasowała sie Amelia Kapica ( 4miejsce) na dystansie 200m stylem klasycznym (5miejsce) 100 m stylem klasycznym. Paweł Fąfara ( 5miejsce) na dystansie 200m stylem zmiennym. Tuż za podium( 4miejsce) znalazła sie sztafeta 4x 50m stylem zmiennym mix w składzie: Składan, Kapica, Fąfara, Kosowski. W klasyfikacji klubowej 12 latkowie zajęli 5 miejsce, a 12-latkowie 3 miejsce. Trenerkami ekip są Aleksandra Radek i Justyna Andrzejewska

 • DWA MEDALE MISTRZOSTW SZKÓŁ SPORTOWYCH

  W miniony weekend 12-13.03.2022r na raciborskiej pływalni ponad 350 zawodników stanęło do rywalizacji w Mistrzostwach Szkół Sportowych. Impreza ma zasięg ogólnopolski i wzięły w niej udział 34 zespoły z całej Polski. Reprezentacja Sportowej Szkoły Podstawowej nr 19 w Tychach wystartowała w kategorii wiekowej młodszej- 2009 i młodsi oraz starszej- 2007 i 2008. Zawody były przeprowadzone systemem eliminacji i finałów. Poranne eliminacje decydowały o kwalifikacjach do popołudniowej walki o medale. Srebrny medal w konkurencji 50m stylem dowolnym w kategorii młodszej wywalczyła Michalina Ulman, podopieczna trenerki Aleksandry Radek, z czasem 29,00!!! Gratulacje!!!Michalina była tuż za podium jeszcze w konkurencji 200m stylem dowolnym i 100m stylem motylkowym. Wśród młodszych zawodników do finałów zakwalifikowali się: Julia Musialska, Lena Ponińska, Jan Hyrnik i Paweł Radek, natomiast sztafety 4x100dow dziewcząt i chłopców, które zajęły 8 finałowe miejsce nagradzane dyplomem płynęły w składzie:Michalina Ulman, Lena Ponińska, Vanessa Wosztal, Julia Musialska oraz Kacper Kozik, Kacper Szczurek, Paweł Fąfara i Jan Hyrnik. Brązowym medalistą w kategorii starszej na dystansie 100m stylem klasycznym został Piotr Dominik, wychowanek trenerki Justyny Andrzejewskiej, z nowym rekordem życiowym 1:12,63!!! Gratulacje!!!Piotrek zajął jeszcze 4 miejsce na dystansie 200m stylem klasycznym. Starsi zawodnicy również walczyli w popołudniowych finałach: Natasza Kupczyk, Hanna Miernik,Karolina Wilk,Tatiana Żychoń, Julian Ławniczak i Łukasz Sendacki. Sztafeta dziewcząt 4x100m stylem dowolnym zajęła 7 miejsce w składzie: Natasza Kupczyk, Hanna Miernik,Karolina Wilk i Natalia Brożek. Uczniowie tyskiej 19-stki ustanowili 65 rekordów życiowych. Gratulacje dla zawodników i trenerek, które przygotowały ekipę!!!

 • Liga Klubów Śląskich

  W ubiegły piątek 21.01.2022r odbyła się w Radlinie II runda Ligi Klubów Śląskich r. 2010. Zawodnicy, którym start w Mistrzostwach Śląska uniemożliwiła kwarantanna, znakomicie wystartowali na basenie w Radlinie uzyskując wiele rekordów życiowych. Na drugim stopniu podium stanęła sztafeta chłopców 4x50m stylem dowolnym w składzie: Szymon Krzyk, Bartosz Księżarczyk, Mikołaj Kosowski i Paweł Fąfara. Natomiast drużyna dziewcząt na tym samym dystansie wywalczyła trzecie miejsce w składzie: Amelia Kapica, Natalia Kajdewicz, Milena Brożek i Amelia Góralska. Indywidualnie najbliżej podium był Paweł Fąfara, który na 50m stylem motylkowym zajął czwarte miejsce, a Józef Pyrsz na tym samym dystansie był szósty. Trenerkami ekipy są Justyna Andrzejewska i Aleksandra Radek

 • Narodowa Akademia Pływania

  Uczniowie Sportowej Szkoły Podstawowej nr 19, zawodnicy MOSM TYCHY, od października do grudnia 2021r brali udział w projekcieNarodowej Akademii Pływania i Fundacji Otylii Jędrzejczak, którym objętych było 100 najlepszych klubów w Polsce. W ramach projektu zawodnicy wzięli udział w testach pływackich na początku i na końcu projektu, a także w szkoleniach on-line z dietetyki i psychologii. Nagrodą za zaangażowanie w realizację szkoleń- na podstawie liczby logowań- było spotkanie ( niestety ze względu na pandemię również on-line) z dietetykiem, psychologiem, znakomitą polską pływaczką Aleksandrą Urbańczyk oraz samą Otylią Jędrzejczak, aktualnie prezeską Polskiego Związku Pływackiego. Nagrodami za udział były również czepki i bidony dla każdego uczestnika, które zostały wręczone podczas podsumowania, które odbyło się w piątek 07.01.2022r. Opiekunem projektu była pani trener Aleksandra Radek.

 • Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych

  W dniach 17-19.12.2021r na pływalni Aquasfera w Olsztynie odbywały się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 14 lat w pływaniu. Klub Mosm Tychy reprezentowali: Hanna Miernik, Natalia Brożek i Piotr Dominik.
  Hanna Miernik została 4-krotną finalistką Mistrzostw Polski:

  • Final A - 400m stylem zmiennym
  • Finał B - 200m stylem zmiennym
  • Finał B - 100m stylem dowolnym
  • Finał B - 100m stylem zmiennym
  Wszyscy podopieczni pani trener Justyny Andrzejewskiej znacznie poprawili swoje rekordy życiowe. Serdecznie gratulujemy

 • TYSKA LIGA PŁYWACKA KLAS 3 RUNDA 1

  Dnia 03.12.2021r . W naszej szkole odbyły się zawody pływackie z cyklu Tyska Liga Pływacka Klas 3. W zawodach wzięło udział 44 uczniów : 27 dziewczyn i 17 chłopców. Zawodnicy rywalizowali na dystansach 25m stylem dowolnym i 25m stylem grzbietowym. Na dystansie 25m st. dowolnym wśród dziewcząt 1 miejsce z czasem 21,55 zajęła Julia Bartniczak 2 miejsce z czasem 23,32 Hanna Sojka i 3 miejsce z czasem 23,63 Olga Kądzioła Chłopcy :

  • 1 miejsce Dominik Hofman- czas 21,94
  • 2 miejsce Aleksander Niemiec- czas 22,44
  • 3 miejsce Karol Majstrak- czas 23,85
  W konkurencji 25 m stylem grzbietowym na 1 miejscu podium po raz drugi stanęła z czasem 22,14 Julia Bartniczak 2 miejsce także po taz drugi zajęła Hanna Sojka - czas 25,28, a 3 miejsce z czasem 24,41 wypływała Zofia Piątek Chłopcy : 1 miejsce wywalczył Karol Majatrak- czas 23,10. 2 miejsce z czasem 22,36 uzyskał Aleksander Niemiec. Na 3 miejscu podium uplasował się z czasem 24,27 Dominik Hofman. Gratulujemy wszystkim zawodnikom. Wyniki z zawodów przekażą dzieciom trenerzy podczas lekcji pływania.

 • Mistrzostwa Śląska 12-latków

  W dniach 26-27.11.2021 w Dąbrowie Górniczej odbyły się Mistrzostwa Śląska 12-latków . Nasza ekipa wystartowała w mocno okrojonym składzie, spowodowanym kwarantanną szkolną części zawodników. Jednak zawodniczki , które mogły wystartować spisały się znakomicie. Mistrzynią Śląska na dystansie 100m stylem motylkowym została Michalina Ulman pobijając rekord szkoły, która wywalczyła jeszcze dwa srebrne medale na 100 m stylem dowolnym i 50 m stylem motylkowym, znowu z rekordem . Minimalnie przegrała w rywalizacji 100 m stylem zmiennym, zajmując 4 miejsce. Świetnie w rywalizacji sztafet 4 x 100zm i 4x 100 dow spisały się dziewczęta zdobywając dwukrotnie brązowe medale. Startowały w składzie: Michalina Ulman, Julia Musialska, Lena Ponińska i Zuzanna Żerdka. W ekipie znalazł się również Oliwier Nogalski, który zanotował cztery rekordy życiowe. Gratulacje dla zawodników i pani trener Aleksandry Radek

 • PŁYWACKI WEEKEND W TYCHACH

  16-17.10.2021r na Basenie Miejskim w Tychach odbył się XIV Ogólnopolski Integracyjny Miting Pływacki im. Maćka Maika w ramach Parapływackiego Grand Prix Polski. Zawody były rozgrywane po raz 14-sty, a warto dodać, że pierwszy miting rozegrano na naszym szkolnym basenie, ponieważ Maciek to jeden z najwybitniejszych absolwentów naszej szkoły. Nasi zawodnicy pod opieką trenerek Justyny Andrzejewskiej i Aleksandry Radek zdobyli 53 medale:13 złotych, 16 srebrnych oraz 24 brązowe. Na zdjęciu ekipa naszej szkoły razem z kolejnym, wybitnym, wychowankiem -Jakubem Walterem, aktualnie reprezentującym Unię Oświęcim, zwycięzcą memoriałowego wyścigu na 100m stylem grzbietowym. Kuba w lipcu tego roku był uczestnikiem Mistrzostw Europy Juniorów w Rzymie!!! Ekipę naszej szkoły reprezentowali : Vanessa Wosztal, Martyna Satława, Aleksandra Szojda, Wiktoria Kikas, Zuzanna Żerdka, Lena Ponińska, Julia Musialska, Michalina Ulman, Tatiana Żychoń, Natasza Kupczyk, Maja Peterko, Maja Dzik, Karolina Wilk, Natalia Brożek, Kamila Jendrysko, Hanna Miernik, Paweł Radek, Błażej Danielczyk, Kacper Szczurek, Daniel Maruszczyk, Jan Hyrnik, Julian Ławniczak, Łukasz Sendacki, Kamil Mitręga, Piotr Grmbala, Tymoteusz Stala, Nikodem Walter, Błażej Wiater, Krystian Kupczyk, Piotr Dominik. Gratulacje dla wszystkich zawodników!!!!

 • CHŁOPCY NAJEPSI W WOJEWÓDZTWIE!!!

  W Dąbrowie Górniczej 30.09.2021 odbyły się Finały Wojewódzkie Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Pływaniu Drużynowym dziewcząt i chłopców. W zawodach startowali uczniowie z roczników 2008 i 2007. Drużyna chłopców w składzie: Julian Ławniczak, Łukasz Sendacki, Kamil Mitręga, Piotr Gembala, Tymoteusz Stala, Piotr Dominik, Błażej Wiater i Krystian Kupczyk, okazała się najlepsza w województwie, wyprzedzając zaledwie o 1 punkt ekipę z Siemianowic Śląskich i o 4 punkty drużynę z Radlina. Dziewczęta w składzie: Natasza Kupczyk, Karolina Wilk, Maja Dzik, Tatiana Żychoń, Natalia Brożek, Hanna Miernik, Kinga Cichoń i Wiktoria Kikas, po wyrównanej walce zajęły II miejsce, zaraz za ekipą Dąbrowy Górniczej, a wyprzedzając drużynę z Gliwic, która stanęła na trzecim stopniu podium. Opiekunami ekipy były trenerki Justyna Andrzejewska i Aleksandra Radek.

 • Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików

  W dniach 18-19.03.2021 w Gliwicach odbyły się Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12 i 13-letnich. W rywalizacji wzięli udział najlepsi zawodnicy z województw śląskiego i opolskiego.Ekipa MOSM TYCHY złożona z uczniów Sportowej Szkoły Podstawowej nr 19 liczyła 23 osoby. Drużyna 13-latków zajęła w klasyfikacji drużynowej 4 miejsce zaraz za Gliwicami, Dąbrową Górniczą i Radlinem na 26 klubów biorących udział w zawodach. Najlepiej spisała się Karolina Wilk, która wywalczyła III miejsce na dystansie 100m stylem grzbietowym z czasem 1:13,27 i która była 4 na dystansie 200m tym samym stylem. Wśród 12 - latków na trzecim stopniu podium stanęła Zuzanna Żerdka ze znakomitym rezultatem na 200m stylem klasycznym 3:08,01.Blisko podium były też Michalina Ulman na 100m stylem grzbietowym, dowolnym i motylkowym oraz Lena Ponińska równiez na dystansie 100m stylem grzbietowym. Świetnie spisała się też sztafeta 4x50m stylem zmiennym mix, która zajęła II miejsce w składzie: Lena Ponińska, Zuzanna Żerdka, Michalina Ulman i Kacper Szczurek. W punktacji drużynowej ekipa wywalczyła II miejsce na 23 startujące kluby zaraz za drużyną z Rudy Śląskiej. Zawodnicy to podopieczni Justyny Andrzejewskiej, Barbary Baranowskiej i Aleksandry Radek. GRATULACJE!!!

 • LIGA KLUBÓW ŚLĄSKICH

  16.03.21 w Gliwicach odbyła się Liga Klubów Śląskich r.2009. Już na początku rywalizacji na podium stanęła sztafeta 4x50 zmienny mix, która wywalczyła trzecie miejsce w składzie : Kacper Kozik, Zuzanna Żerdka, Michalina Ulman i Kacper SzczurekW indywidualnej rywalizacji bezkonkurencyjna okazała się Michalina Ulman zwyciężając na dystansie 50m stylem motylkowym z czasem 0:33,07. Na drugim stopniu podium stanęła również sztafeta 4x100 m stylem dowolnym dziewcząt w składzie : Michalina Ulman, Julia Musialska , Zuzanna Żerdka i Lena Ponińska. Brawa i gratulacje dla wszystkich zawodników, podopiecznych trenerek Aleksandry Radek i Barbary Baranowskiej

 • TYSKA LIGA PŁYWACKA KLAS TRZECICH - II RUNDA

  Dnia 20.02.2021 r odbyła się na basenie Sportowej Szkoły Podstawowej nr 19 druga runda Tyskiej Ligi Pływackiej Klas Trzecich. W zawodach wzięli udział trzecioklasiści z tyskiej 19-stki i kilku innych szkół. W programie zawodów były 2 konkurencje: 50 m stylem dowolnym i 25 m stylem klasycznym dziewcząt i chłopców. Najszybsza na dystansie 50 m stylem dowolnym okazała się Paulina Brożek z czasem 46,64, srebrny medal wywalczyła Kinga Nowak- 54,07, a brązowy zdobyła Nikola Figiel- 54,53. Wśród chłopców bezkonkurencyjny był Stanisław Chrząszcz z wynikiem 42,38, drugi dopłynął Mateusz Małuj - 56,80, a trzeci Tymoteusz Sorek- 58,89. Na dystansie 25m stylem klasycznym złoty medal zdobyła ponownie Paulina Brożek z czasem 30,57, druga na mecie była Marta Howis-31,76, a trzecia Hanna Bartosik- 32,62. Najszybszym żabkarzem okazał się znowu Stanisław Chrząszcz z czasem 28,33, srebrny medal wywalczył Oskar Karczewski- 32,67, a brązowy Bartłomiej Niedźwiedzki-34,30. GRATULUJEMY wszystkim zwycięzcom, ich Trenerom i Rodzicom oraz zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej rundzie !!! Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki, a najlepsi oczywiście medale. Sponsorem nagród była Rada Rodziców przy SSP nr 19 oraz MOSiR w Tychach.

 • OLEK W FINALE ZIMOWYCH MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW 14-LAT W PŁYWANIU

  W dniach 18-20.12.2020r. odbyły się w Ostrowcu Świętokrzyskim Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 14- lat w Pływaniu. W zawodach wzięło udział blisko 600 zawodników ze 147 klubów z całej Polski., w związku z czym zawody zostały podzielone na 4 sesje eliminacyjne, aby przeprowadzić je zgodnie z obowiązującymi procedurami COVID-19. MOSM Tychy reprezentowali uczniowie Sportowej Szkoły Podstawowej nr 19: Vanessa Kędziora, Wiktoria Nowak, Aleksander Ławniczak oraz Kacper Kajdewicz, podopieczni pani trener Barbary Baranowskiej i Rafała Majcherczyka.. Najlepszym w ekipie okazał się Aleksander Ławniczak, który zakwalifikował się do finału A na dystansie 200m st. klasycznym , zajmując ostatecznie 8 miejsce w kraju. Poza tym wywalczył 12 miejsce na dystansie 50m st. klasycznym i 15 miejsce na dystansie 100m st. Klasycznym. Pozostałym zawodnikom nie udało się zakwalifikować do finałów, ale znacząco poprawili swoje rekordy życiowe. Gratulacje dla całej ekipy!!!

 • Mistrzostwa Śląska Juniorów 14 lat

  W dniach 12-14.11.2020r. na pływalni Olimpijczyk w Gliwicach odbyły się Mistrzostwa Śląska Juniorów 14 lat. Drużynę MOSM Tychy reprezentowali zawodnicy z rocznika 2006, uczniowie Sportowej Szkoły Podstawowej nr 19 w Tychach, w składzie: Vanessa Kędziora, Wiktoria Nowak, Aleksander Ławniczak, Kacper Kajdewicz, Sebastian Sondej , Wiktor Brejnak, Marcin Ryszka, podopieczni trener Barbary Baranowskiej. Najlepsza wśród dziewcząt była Vanessa Kędziora, która wywalczyła podwójne Mistrzostwo Śląska na dystansach 50 i 100m stylem motylkowym, ponadto srebrny medal na dystansie 400m stylem zmiennym oraz brązowy na dystansie 100m stylem zmiennym. Wśród chłopców bezkonkurencyjny okazał się Aleksander Ławniczak, który na najwyższym stopniu podium stawał 3 razy. Olek zwyciężał na dystansach 50, 100 i 200m stylem klasycznym. Pozostali zawodnicy znacząco poprawili swoje rekordy życiowe.

 • SZEŚĆ MEDALI 11-LATKÓW NA MISTRZOSTWACH ŚLĄSKA

  W sobotę 07.11.2020r odbyły się w Dąbrowie Górniczej Mistrzostwa Śląska 11-latków w Pływaniu, w których wzięło udział prawie 250 zawodników z całego województwa śląskiego. Ekipa MOSM TYCHY liczyła aż 22 zawodników i była jedną z najliczniejszych. Wszyscy zawodnicy to uczniowie Sportowej Szkoły Podstawowej nr 19, podopieczni trenerek: Justyny Andrzejewskiej, Barbary Baranowskiej i Aleksandry Radek. Najlepiej spisała się Michalina Ulman,podopieczna pani trener Aleksandry Radek, która została Mistrzynią Śląska na dystansie 50m stylem motylkowym oraz wywalczyła brązowy medal na dystansie 100m stylem dowolnym. Siła tyskiej ekipy drzemała również w sztafetach zarówno dziewcząt, jak i chłopców, gdyż wszystkie startujące sztafety zdobywały medale. Dwukrotnie na drugim stopniu podium stawały dziewczęta na dystansie 4x50m stylem dowolnym i 4x50m stylem zmiennym w składzie: Michalina Ulman, Lena Ponińska, Julia Musialska i Zuzanna Żerdka. Chłopcy na dystansie 4x50m stylem dowolnym również wywalczyli srebrny medal w składzie: Kuba Furtok, Jan Hyrnik, Kacper Kozik i Kacper Szczurek, który znakomicie popłynął na ostatniej zmianie. W sztafecie zmiennej,która wywalczyła brązowy medal płynęli: KubaFurtok, Olivier Nogalski, Paweł Radek i wspominany już Kacper Szczurek, który został bohaterem wyścigu płynąc kraulem na ostatniej zmianie. "Rok temu ta sama ekipa wywalczyła jeden medal w sztafecie dziewcząt, teraz tych medali mamy sześć i w sumie 10 zawodników stawało na podium, to ogromny postęp. Mimo pandemii, mimo tego ,że od 12 marca do 1 czerwca ćwiczyliśmy tylko w domu, tylko zdalnie prowadziliśmy zajęcia wyłącznie na lądzie, to okazało się, że zaangażowanie zawodników, rodziców i oczywiście trenerów dało niespodziewany efekt. Dziękuję Rodzicom, którzy sami ćwiczyli z dziećmi, kupowali bieżnie i inny sprzęt sportowy do ćwiczeń w domu, choćby maty,taśmy i ciężarki. Dziękuję też Dyrekcji naszej szkoły i MOSiR-u , że zrobiła wszystko, abyśmy mogli trenować, jeśli tylko było to możliwe. Nie możemy się doczekać, aby trenować w normalnych warunkach."- Aleksandra Radek

 • MISTRZOSTWA ŚLĄSKA 13-LATKÓW

  W dniach 28-29.10.2020r w Gliwicach na Pływalni Olimpijczyk odbyły się Mistrzostwa Śląska 13 - latków w Pływaniu. Na zawodach rywalizowało około 150 zawodników z całego Śląska. Mistrzynią Śląska na dystansie 100m stylem zmiennym została Hanna Miernik. Podopieczna pani trener Justyny Andrzejewskiej wywalczyła także brązowy medal na dystansie 200m stylem zmiennym . Tytuł Wicemistrza Śląska na  dystansie 100m stylem grzbietowym wywalczył Szymon Mróz. Wicemistrzyniami Śląska zostały również dziewczęta w sztafecie 4x100m stylem zmiennym w składzie : Natalia Brożek, Kamila Jendrysko, Hanna Miernik i Kinga Cichoń Gratulacje dla całej drużyny !!!

 • MISTRZOSTWA ŚLĄSKA 10-LATKÓW

  Dnia 26.10.2020r najmłodsi pływacy MOSM TYCHY , uczniowie Sportowej Szkoły Podstawowej nr 19 z rocznika 2010 , rywalizowali podczas Mistrzostw Śląska Dzieci 10-letnich w Gliwicach na Pływalni OLIMPIJCZYK. Zawody odbywały się w ścisłym reżimie sanitarnym, przy zachowaniu zasad obowiązujących na imprezach sportowych bez udziału publiczności. Bartosz Księżarczyk podopieczny pani trener Aleksandry Radek zdobył brązowy medal na dystansie 50m stylem klasycznym, wyprzedzając czwartego na mecie zawodnika zaledwie o 0,01 sekundy . Na trzecim stopniu podium uplasowała się także sztafeta chłopców 4x 50 m stylem zmiennym w składzie : Cezary Róg, Szymon Krzyk, Bartosz Księżarczyk i Jakub Kupczyk. W drużynie znalazło się 34 zawodników, którzy zmagali się z zawodnikami z całego województwa śląskiego, zaliczając wiele rekordów życiowych. Trenerami ekipy są: Aleksandra Radek i Justyna Andrzejewska GRATULUJEMY !!!

 • TYSKA LIGA PŁYWACKA KLAS TRZECICH - II RUNDA

  W czwartek 20 lutego 2020 roku odbyła się na szkolnej pływalni druga runda tegorocznej TYSKIEJ LIGI PŁYWACKIEJ KLAS TRZECICH. Podczas zawodów uczniowie rywalizowali w dwóch konkurencjach - 50 metrów stylem dowolnym oraz 25 metrów stylem klasycznym dziewcząt i chłopców. Wśród dziewcząt najszybsza na dystansie 50m stylem dowolnym okazała się Milena Brożek z klasy 3a, która uzyskała czas 51,02, druga była Pola Jasieńczuk z klasy 3c z czasem 52,99, a trzecia Dominika Kapała z tej samej klasy z czasem 53,10. Wśród chłopców na tym samym dystansie zwyciężył Jakub Kupczyk z 3a z rezultatem 44,65, drugi był Mateusz Kochan z 3c z czasem 44,84, a na trzecim miejscu uplasował się Cezary Róg z klasy 3b z czasem 46,32. Na dystansie 25m stylem klasycznym ponownie zwyciężyła Milena Brożek z czasem 30,87, srebrny medal wywalczyła Antonina Wrońska z 3b- 35,62, a brązowy medal zdobyła Dominika Kapała uzyskując czas 35,96. Najlepszym żabkarzem okazał się Piotr Rode-Gembala z 3a - 29,16, drugi był Jakub Kupczyk z czasem 29,46, a miejsce trzecie zajął Mateusz Kochan- 30,66. Rywalizacja była bardzo emocjonująca, gratulujemy wszystkim medalistom, ich Trenerom i Rodzicom oraz zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej rundzie, już na początku marca, o której poinformujemy przez Librusa.

 • Mistrzostwa Śląska 12-13

  Gratulacje dla zawodników startujących w dniach 16-17.12.2019 w Mistrzostwach Śląska 12-13 latków w Gliwicach w pływaniu. Vanessa Kędziora zdobyła tytuł Mistrzyni Śląska i złoty medal na dystansie 50m stylem motylkowym oraz brązowy medal na dystansie 100m stylem motylkowym. Aleksander Ławniczak wywalczył tytuł Wicemistrza Śląska na dystansie 100m stylem klasycznym. Sztafeta dziewcząt w składzie Kędziora, Muster, Nowak i Mroczek wypływała srebro w sztafecie 4x100m stylem zmiennym i brąz w sztafecie 4x100m stylem dowolnym. Trenerami zawodników są Barbara Lewandowska i Rafał Majcherczyk. Gratulujemy wszystkim miejsc na podium oraz rekordów życiowych!

 • ZIMOWE MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW 14-LAT W PŁYWANIU

  W dniach 06-08.12.2019r odbyły się w Ostrowcu Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 14-lat w Pływaniu, w których wystartowali uczniowie naszej szkoły. Rywalizowało ponad 500 zawodników ze 159 klubów z całego kraju. W naszej ekipie znaleźli się: Julia Volkert, Paulina Konecka, Ksawery Zięba i Bartosz Salata. Najlepiej spisała się Julia Volkert, podopieczna pani trener Aleksandry Radek, która dwukrotnie zakwalifikowała się do finałów i ostatecznie została sklasyfikowana na 14 miejscach na 200 I 400 m stylem dowolnym. Na najdłuższym kraulowym dystansie- 800 m, Julia uplasowała się na 17 pozycji. Pozostali zawodnicy ustanowili kilkanaście rekordów życiowych, ale niestety finały były poza ich zasięgiem.

 • WICEMISTRZYNIE ŚLĄSKA Z 19-STKI

  29.11.2019r w Dąbrowie Górniczej rywalizowali najmłodsi adepci tyskiego pływania, którzy wzięli udział w Mistrzostwach Śląska razem z 250 zawodnikami z 33 klubów całego województwa śląskiego. Ekipa MOSM-u TYCHY wywalczyła zupełnie niespodziewanie srebrny medal w sztafecie 4x50m stylem dowolnym dziewcząt w składzie: Michalina Ulman, Aurelia Klekowska, Julia Musialska i Lena Ponińska. Wszystkie są wychowankami pani trener Aleksandry Radek. Sztafeta płynęła w jednej ze słabszych serii i nie rywalizowała bezpośrednio z najlepiej rozstawionymi zespołami, jednakże końcowy rezultat dał zawodniczkom wicemistrzostwo Śląska!!! Najlepiej w tyskiej ekipie spisała się - Julia Musialska, która zajęła 4 miejsce w konkurencji 100m stylem grzbietowym i 7 na dystansie 50m tym samym stylem oraz Michalina Ulman, która wywalczyła 8 miejsce na 50m stylem motylkowym. Wśród chłopców najlepiej popłynęli: Julian Cieśliński- 7 miejsce na 100m stylem klasycznym i Kuba Furtok - 7 miejsce na 50m stylem grzbietowym. Trenerami ekipy są Barbara Lewandowska i Aleksandra Radek. GRATULACJE!!!

 • PŁYWACY W KADRZE NARODOWEJ

  Na basenie w Gliwicach podczas Mistrzostw Śląska Juniorów 14,15,16-18lat i open w dn 15-16.11.2019r odbyła się ceremonia wręczenia certyfikatów PZP dla członków Kadry Narodowej Juniorów, wśród kadrowiczów znaleźli się wychowankowie pani trener Aleksandry Radek- Emilia Slabosz r. 2005 i Jakub Walter r. 2004, a także Dawid Wiekiera r. 2002, aktualnie zawodnik Wodnika Tychy.

 • MISTRZOSTWA ŚLĄSKA JUNIORÓW 14,15,16-18 LAT I OPEN

  W zawodach, które odbywały się na gliwickiej pływalni 15 i 16.11.2019r wzięło udział ponad 300 zawodników z całego województwa śląskiego. Uczniowie Sportowej Szkoły Podstawowej nr 19 wywalczyli 5 medali. Najlepiej w tyskiej ekipie spisała się podopieczna pani trener Aleksandry Radek - Julia Volkert zdobywając w kategorii 14-latków 4 medale: 3 srebrne - 200, 400 i 800m stylem dowolnym i 1 brązowy na dystansie 100m stylem dowolnym uzyskując znakomite rekordy życiowe. W tej samej kategorii wiekowej srebrny medal zdobyła sztafeta 4x 50m stylem zmiennym w składzie: Ksawery Zięba, Paulina Konecka, Bartosz Salata i Julia Volkert. Trenerami ekipy są Aleksandra Radek i Rafał Majcherczyk. GRATULACJE!!!

 • EMILIA SŁABOSZ WICEMISTRZYNIĄ POLSKI

  Na początku lipca odbyły się w Olsztynie Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów 14-lat w Pływaniu. Uczennica ubiegłorocznej klasy 8d, podopieczna pani trener Aleksandry Radek - Emilia Słabosz wywalczyła srebrny medal na dystansie 800m stylem dowolnym, po zaciętej walce przez cały dystans udało jej się utrzymać przewagę do końca. Ponadto Emilia walczyła w finałach na wszystkich dystansach, na których płynęła, ostatecznie zajmując 4 miejsce na 400m stylem zmiennym, 5 miejsce na 200m stylem dowolnym, 7 miejsce na 400m stylem dowolnym i 8 miejsce na 200m stylem zmiennym. Wszystkie konkurencje, w których startowała Emilia należą do najtrudniejszych, zarówno jeśli chodzi o przygotowanie wytrzymałościowe, jak i o trudność techniczną. W finale płynęła również aktualna uczennica klasy 8c- Julia Volkert. Julia wywalczyła ostatecznie 18 miejsce na dystansie 100m stylem dowolnym. W tym samym czasie (05-07.07.2019r) w Oświęcimiu odbywały się Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów 15-lat w Pływaniu, gdzie najlepiej spisał się nasz kadrowicz Jakub Walter, również uczeń byłej klasy 8d. Kuba na swoim koronnym dystansie 200m stylem grzbietowym zajął 4 miejsce, na 50m stylem grzbietowym- 5 miejsce, na 100m stylem grzbietowym- 6 miejsce, na 400m stylem dowolnym - 9 miejsce. Oboje są również wychowankami pani trener Aleksandry Radek. W połowie lipca w Ostrowcu na Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów 16-lat w Pływaniu rywalizował rocznik 2003. Kacper Komorowski z klasy IIIC, podopieczny pani trener Justyny Andrzejewskiej zakwalifikował się do finału na 200m stylem klasycznym i zajął 7 miejsce z nowym rekordem życiowym.

 • FINAŁ LIGI KLUBÓW ŚLĄSKICH W PŁYWANIU

  Dnia 27.05.2019 w Gliwicach na Pływalni Olimpijczyk odbył się finał Ligi Klubów Śląskich roczników 2005 i starsi. Zawodnicy MOSM TYCHY rywalizowali z najlepszymi klubami z całego Śląska. W ostatniej rundzie na podium stawali: Jakub Walter 1 miejsce na dystansie 100m st grzbietowym i 200 m st dowolnym. Alicja Pinkowicz 2 miejsce na dystansie 100 m st grzbietowym, Emilia Słabosz 1 miejsce na dystansie 200m st dowolnym i 400m st zmiennym, Liwia Termin 3 miejsce na dystansie 100m st motylkowym. Kacper Komorowski startował w kategorii 2003 i starsi zajmując 7 miejsce na dystansie 100 m st klasycznym oraz 5 miejsce na dystansie 400m st zmiennym. Sztafeta 4x50m st dowolnym dziewcząt rocznik 2005 ( Słabosz, Termin, Konecka, Volkert) zajęła 1 miejsce. Sztafeta 8x 50m st dowolnym w tej samej kategorii wiekowej ( Słabosz, Sikora, Termin, Pakosiewicz, Konecka, Lupą, Volkert, Zięba) zajęła 3 miejsce , a 15- latkowie w tej samej sztafecie ( Walter, Banaś, Jaworski, Cieślińska, Łakota , Pinkowicz, Duszyński, Górska ) wywalczyli 2 miejsce. Podsumowując cztery edycje Ligi Klubów Śląskich nasi uczniowie rocznik 2005 zakończyli rywalizację na II miejscu  na 32 śląskie kluby. Rocznik 2004 uplasował się tuż za podium , na 4 miejscu na 24 kluby. W rywalizacji indywidualnej statuetki za sumę punktów zgromadzonych podczas wszystkich edycji , otrzymali : Emilia Słabosz II miejsce, Jakub Walter III miejsce, Kacper Komorowski i Liwia Termin VII miejsce oraz Alicja Pinkowicz VIII i Julia Volkert IX miejsce. Trenerem rocznika 2005 i 2004 jest Pani Aleksandra Radek. Trenerem rocznika 2003 jest Pani Justyna Andrzejewska. Gratulacje dla zawodników i trenerów!!!!

 • PŁYWACY NA PODIUM W FINAŁACH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

  28.05.2019r. w Pałacu Młodzieży w Katowicach odbył się Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego w Pływaniu Drużynowym Dziewcząt i Chłopców. W zawodach wzięło udział 219 zawodników z 18 najlepszych śląskich szkół, a wśród nich przedstawiciele Sportowej Szkoły Podstawowej nr 19 w Tychach. Chłopcy wywalczyli wicemistrzostwo w składzie: Jakub Walter, Jakub Osuch, Kacper Wilusz, Kacper Komorowski, Tymoteusz Mróz, Kamil Jaworski, Wojciech Łakota i Jakub Łuczak, tuż za drużyną z Chorzowa. Indywidualnie na najwyższym stopniu podium stanęli: Jakub Walter - 100m st. grzbietowym i Kacper Komorowski- 100m st. klasycznym, drugie miejsce wywalczył Kacper Wilusz- 50 m st. dowolnym, a na trzecim miejscu uplasowali się: Tymoteusz Mróz- 50m st motylkowym i Wojciech Łakota- 50m stylem klasycznym. Dziewczęta stanęły na trzecim stopniu podium, a w skład drużyny weszły: : Emilia Słabosz, Emilia Banaś, Alicja Pinkowicz, Aleksandra Górska, Amelia Cieślińska, Paulina Konecka, Julia Volkert i Liwia Termin. Zwyciężyły dziewczęta z Pawłowic, a drugie były uczennice z Raciborza. Podczas indywidualnej rywalizacji najlepsze okazały się: Julia Volkert- I miejsce na 50 m st. dowolnym, Emilia Słabosz- II miejsce na 100 m st. dowolnym i Aleksandra Górska - III miejsce na 100m st. klasycznym. Trenerkami ekipy są Aleksandra Radek i Justyna Andrzejewska. Gratulujemy!!!

 • DWA MEDALE KUBY NA MISTRZOSTWACH SZKÓŁ SPORTOWYCH

  W dniach 06-07.04.2019r uczniowie Sportowej Szkoły Podstawowej nr 19 wzięli udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół Sportowych w Raciborzu, w których wzięło udział ponad 400 zawodników z całej Polski. Uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: I-rocznik 2006 i młodsi, II-rocznik 2004 i 2005 i III - rocznik 2003. Najlepiej zaprezentowała się ekipa z rocznika 2004/2005. Jakub Walter wywalczył srebrny medal na dystansie 200m stylem grzbietowym z czasem 2:08,30 oraz brązowy medal na dystansie 100m stylem grzbietowym z czasem 59,52. Kuba zajął również 4 miejsce na 100m stylem dowolnym i 6 miejsce na 50m stylem dowolnym. Wśród finalistów tej kategorii znaleźli się również: Emilia Słabosz, Alicja Pinkowicz, Liwia Termin, Aleksandra Górska, Julia Volkert, Amelia Cieślińska i Kamil Jaworski. Jest to grupa prowadzona przez panią trener Aleksandrę Radek. W najstarszej kategorii najlepiej zaprezentował się Kacper Komorowski, który wywalczył 4 miejsce na 200 m stylem zmiennym i 200m stylem klasycznym oraz 5 na 100m stylem klasycznym. Ponadto wśród finalistów znalazł się Jakub Osuch, zajmując 8 miejsce również na 100m stylem klasycznym. Obaj są wychowankami pani trener Justyny Andrzejewskiej. W najmłodszej ekipie na wyróżnienie zasługuje Aleksander Ławniczak, który zajął 6 miejsce na dystansie 100m stylem klasycznym oraz Martyna Muster, która zajęła 7 miejsce na 50m stylem dowolnym. W finałach pływali również: Dominika Górny, Wiktoria Nowak, Kacper Kajdewicz i Sebastian Sondej.
  Ekipą opiekują się Barbara Lewandowska i Rafał Majcherczyk. Gratulacje!!!

 • BRĄZOWY MEDAL KUBY I DWA REKORDY ŚLĄSKA

  Szczęśliwe dla Jakuba Waltera, zawodnika MOSM-u TYCHY, ucznia sportowej "19-stki", okazały się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 14-lat w Pływaniu, które odbyły się w Olsztynie w dn. 14-16.12.2018r. W zawodach wzięło udział 556 zawodników ze 144 klubów. Pierwszego dnia zawodów Kuba pokazał znakomitą dyspozycję zajmując czwarte miejsce na dystansie 200m stylem grzbietowym, kolejnego dnia walczył w finale 50m stylem grzbietowym i znowu był czwarty, choć ze znakomitym rezultatem 27,03, ustanawiając Rekord Śląska Juniorów 14-letnich. Pływał również w finale 400m stylem dowolnym zajmując 10 miejsce. Trzeci dzień zawodów był dla Kuby wyjątkowo udany, bo już w eliminacjach pobił kolejny Rekord Śląska Juniorów 14-letnich, tym razem na dystansie 100m stylem grzbietowym z czasem 58,96. Do trzech razy sztuka, więc w finale Kuba nie pozwolił się już wyprzedzić i wywalczył brązowy medal, poprawiając swój poranny wynik na 58,20. W tyskiej ekipie bardzo dobrze wystartowała również Alicja Pinkowicz walcząc w finale 100m stylem grzbietowym i zajmując 9 miejsce z nowym rekordem życiowym 1:06,43. Ponadto Alicja zajęła 12 miejsce na dystansie 200m stylem grzbietowym również z "życiówką" 2:25,01. W finale B na dystansie 200m stylem klasycznym pływała również Aleksandra Górska zajmując ostatecznie 19 miejsce z kolejnym rekordem życiowym. W tyskiej drużynie znaleźli się również :Emilia Banaś, Amelia Cieślińska, Kamil Jaworski, Wojciech Łakota, Tymoteusz Mróz i Kacper Wilusz. Wszyscy są wychowankami pani trener Aleksandry Radek. GRATULACJE!!!

 • Mistrzostwa Śląska w Pływaniu 12 latków

  W dniach 06.12.2018 - 07.12.2018 pływacy reprezentujący MOSM Tychy z rocznika 2006 wystartowali w Mistrzostwach Śląska 12 latków na gliwickiej pływalni Olimpijczyk. Zawodnicy osiągneli bardzo dobre wyniki, pobijając swoje rekordy życiowe. Dwie zawodniczki MOSMu zdobyły medale!!! Dominika Górny zdobyła złoty medal na dystansie 100 metrów stylem motylkowym, srebro na 100 i brąz na 200 metrów stylem grzbietowym. Jej klubowa koleżanka Martyna Muster uplasowała się na drugim miejscu na dystansie 100 metrów stylem zmiennym oraz na trzecim na 100 metrów stylem dowolnym. Na zakończenie pierwszego bloku zawodów ekipa dziewczyn w składzie:
  Kędziora V.
  Mroczek J.
  Muster. M.
  Nowak W.
  zajęła drugie miejsce w rywalizacji sztafet 4 x 100 metrów stylem dowolnym, natomiast w drugim bloku ekipa:
  Muster M. st. grzbietowy,
  Mroczek J. st. klasyczny,
  Górny D. st. motylkowy,
  Nowak W. st. dowolny
  zakończyła rywalizację tuż za podium na dystansie 4 x 100 metrów stylem zmiennym musząc uznać wyższość ekip z Gliwic, Chorzowa i Kochłowic Rudy Śląskiej. Gratulacje!!!

 • 14 MEDALI MISTRZOSTW ŚLĄSKA 13-LATKÓW

  W dniach 05-06.12.2018r odbyły się w Raciborzu Mistrzostwa Śląska Młodzików 13-lat. Wzięło w nich udział 31 śląskich klubów. Drużyna MOSM-u TYCHY składająca się z uczniów Sportowej Szkoły Podstawowej nr 19 liczyła 13 zawodników i łącznie wywalczyła 14 medali: 4 złote, 6 srebrnych i 4 bązowe. Po 4 krążki sięgnęły LIWIA TERMIN i EMILIA SŁABOSZ - najlepsze zawodniczki w ekipie, podopieczne pani trener Aleksandry Radek. Liwia Termin została dwukrotną Mistrzynią Śląśka na dystansach 100m stylem zmiennym i 100m stylem dowolnym, a także zdobyła srebrny medal na dystansie 50m stylem dowolnym i brąz na 50m stylem motylkowym. Z kolei Emilia Słabosz była bezkonkurencyjna na 200m stylem dowolnym, a poza tym wywalczyła 3 srebrne medale: 400 i 800m stylem dowolnym oraz 400m zmiennym. Również znakomicie popłynęła Julia Volkert zdobywczyni dwóch brązowych medali na 100 i 200m stylem dowolnym. W rywalizacji dziewczęcych sztafet na dystansie 4x100m stylem dowolnym Mistrzyniami Śląska zostały: Liwia Termin, Emilia Słabosz, Paulina Konecka i Julia Volkert wygrywając na finiszu z drużyną Piątki Chorzów zaledwie o 17 setnych. Dwa srebrne medale wywalczyły dziewczęta w tym samym składzie w sztafetach 4x100m stylem zmiennym i 4x200m stylem dowolnym. Brązowy medal w sztafecie 4x 50m stylem dowolnym mix wypływali: Liwia Termin, Ksawery Zięba, Julia Volkert i Bartosz Salata. Poza medalistami w drużynie znaleźli się: Małgorzata Hyzopska, Daria Lisowska, Julia Stanisz, Mateusz Bieniek, Krzysztof Lupa, Jakub Pakosiewicz i Mikołaj Stala. Opiekunami ekipy są Aleksandry Radek i Rafał Majcherczyk. Gratulacje dla zawodników i trenerów!!!

 • MISTRZOSTWA ŚLĄSKA PŁYWAKÓW 14 i 15- LAT - 19 medali

  W dniach 1-17.11.2018 r w Gliwicach odbyły się Mistrzostwa Okręgu Śląskiego Juniorów 14,15,16-18 lat i Open w Pływaniu, w których wystartowało 370 zawodników z 42 klubów z całego województwa. Wzięła w nich udział 12- osobowa grupa uczniów Sportowej Szkoły Podstawowej nr 19 i Sportowego Gimnazjum nr 9, reprezentująca barwy klubu MOSM TYCHY.  Wśród juniorów 15- letnich trzykrotnie stawał na podium KACPER KOMOROWSKI, który został Mistrzem Śląska na dystansie 50m stylem klasycznym, wicemistrzem na 100 m tym samym stylem i zajął 3 miejsce na 200m stylem klasycznym. Sztafeta chłopców 15- letnich w składzie: Komorowski, Jakub Osuch, Przemysław Myszor i Daniel Giel wywalczyła tytuł wicemistrzów Śląska w konkurencji 4x200m stylem dowolnym oraz dwukrotnie stanęła na trzecim stopniu podium na dystansach 4x100m stylem zmiennym i 4x100 m stylem dowolnym. Trenerem ekipy jest pani Justyna Andrzejewska. W kategorii juniorów 14-letnich najlepszym zawodnikiem okazał się JAKUB WALTER, który zdobył indywidualnie aż 5 medali. Kuba wywalczył tytuł Mistrza Śląska na dystansie 200m stylem grzbietowym, pobijając również ponad dziesięcioletni Rekord Klubu na tym dystansie wynikiem 2:11,,49. Wicemistrzem Śląska został trzykrotnie na dystansach:100 i 400m stylem dowolnym oraz 100m stylem grzbietowym. Wypływał również brąz na 50m stylem grzbietowym. Mistrzynią Śląska została również ALICJA PINKOWICZ, która okazała się bezkonkurencyjna na dystansie 100m stylem grzbietowym, a na dystansie dwa razy dłuższym wywalczyła brązowy medal. Swój pierwszy medal i to od razu srebrny wywalczyła ALEKSANDRA GÓRSKA na dystansie 100m stylem klasycznym. Znakomicie spisały się też sztafety mieszane 4x50m stylem dowolnym i 4x50m stylem zmiennym w składzie: Pinkowicz, Walter, Górska i Kacper Wilusz, które dwa razy zdobyły tytuł wicemistrzów Śląska Trzy brązowe medale wywalczyły sztafety chłopców w składzie: Walter, Wilusz, Kamil Jaworski i Wojciech Łakota na dystansach 4x100 i 4x200 m stylem dowolnym i 4x100 m stylem zmiennym. Trenerem drużyny jest pani Aleksandra Radek. Podczas zawodów odbyła się uroczysta gala wręczenia listów pochwalnych dla najlepszych zawodników województwa śląskiego  i ich trenerów, zorganizowana przez Zarząd Śląskiego Okręgowego Związku Pływackiego. Wśród wyróżnionych zawodników znaleźli się : Alicja Pinkowicz, Dawid Wiekiera i Dawid Dziedzic oraz ich trener Pani Aleksandra Radek. Gratulujemy!!!

 • TYSCY PŁYWACY W KADRZE NARODOWEJ

  15.09 2018 r została powołana Kadra Narodowa Juniorów w Pływaniu na rok 2018/2019, do której zakwalifikowano uczennice Sportowej Szkoły Podstawowej nr 19, zawodniczki MOSM TYCHY - Emilię Słabosz r. 2005 i Alicję Pinkowicz r.2004 , oraz tegorocznego absolwenta Sportowego Gimnazjum nr 9 -Dawida Wiekierę r. 2002. Wszyscy są wychowankami pani trener Aleksandry Radek. Dawid Wiekiera podczas tegorocznych Letnich Mistrzostw Polski Juniorów 16-lat w Pływaniu (13-15.07.2018- Ostrowiec) wywalczył dwa złote medale na dystansie 50 i 100m st. klasycznym, i ten sukces zagwarantował mu kwalifikację do Kadry Narodowej. Alicja Pinkowicz była finalistką Mistrzostw Polski Juniorów 14-lat w Pływaniu, które odbyły się w Olsztynie 29.06-01.07.2018r i wynik uzyskany na 200m stylem grzbietowym dał jej miejsce w Kadrze, Natomiast Emilia Słabosz była dwukrotną srebrną medalistką Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików 13-lat, które odbyły się 09-10.06. 2018r w Krakowie, na dystansie 200m stylem grzbietowym i 400m stylem dowolnym. Gratulacje dla zawodników i trenera !!!

 • DAWID WIEKIERA PODWÓJNYM MISTRZEM POLSKI !!!

  W dniach 13-15.07.2018r. odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Pływaniu. Zawodnicy 15-letni rywalizowali w Oświęcimiu, a 16-latki  w Ostrowcu Świętokrzyskim.  Już po pierwszym dniu zmagań pływackich wielki sukces. Zawodnik pani trener Aleksandry Radek -Dawid Wiekiera- MISTRZEM POLSKI na dystansie 50 m stylem klasyczny z czasem 30,43. Trzeciego dnia DAWID WIEKIERA po raz drugi zostaje Mistrzem Polski!!!Na dystansie 100 m stylem klasycznym Dawid zdeklasował rywali i wywalczył z czasem 1:05,25 kolejny złoty medal. Takiego sukcesu tyskie pływanie nie zanotowało od kilkunastu lat. W finale  B na dystansie 100 m stylem motylkowym można było zobaczyć Wiktorię Niemczyk,  która z czasem 1:08,07 zakończyła rywalizację na miejscu 17. Wiktoria wywalczyła także Finał B na dystansie 200m stylem motylkowym z czasem 2;32,44. W Oświęcimiu rywalizował Kacper Komorowski, wychowanek Pani trener Justyny Andrzejewskiej, który na dystansie 200 m stylem klasycznym wypływał Finał A z czasem 2:35,04 i uplasował się na 8 miejscu. Na dystansie 50 m stylem klasycznym i z czasem 32,16 Kacper wypływał Finał B. Tydzień wcześniej w Olsztynie rywalizowali juniorzy 14- letni, wychowankowie pani trener Aleksandry Radek. Wśród finalistów znaleźli się: Jakub Walter na dystansie 200m st. grzbietowym wywalczył 6 miejsce, na 100 grzbietem - 8, a na dystansie 50m tym samym stylem- 9; Alicja Pinkowicz- zajęła 7 miejsce zarówno na 100, jak i na 200m stylem grzbietowym, oraz 19 miejsce na 100m stylem motylkowym; Wojciech Łakota - 19 miejsce na 200m stylem klasycznym i Kacper Wilusz- 20 miejsce na 50m stylem dowolnym.
  GRATULUJEMY ZAWODNIKOM I TRENEROM!!!

 • OGÓLNOPOLSKIE DRUŻYNOWE ZAWODY DZIECI 10-11lat W PŁYWANIU

  Zakończyliśmy rywalizację najmłodszych naszych zawodników . Grupa 19 osobowa w składzie: Kamila Jendrysko, Hanna Miernik, Natali Brożek, Zuzanna Wojnar, Maja Dzik, Zofia Iżak, Michał Torbus, Tymoteusz Stala, Dawid Królikowski, Paweł Chodor, Bartłomiej Brożek, Piotr Gembala, Nikodem Walter, Krystian Kupczyk, Błażej Wiater, Nikodem Pindel, Maciej Mróz, Szymon Mróz, Eryk Termin godnie reprezentowała klub Mosm Tychy. Sztafeta chłopców 4x 50m stylem zmiennym w składzie: Krystian Kupczyk, Maciej Mróz, Eryk Termin i Nikodem Pindel zdobyła brązowy medal!Sztafeta chłopców 4x 50 m stylem dowolnym w składzie Maciej Mróz,Szymon Mróz, Eryk Termin i Dawid Królikowski z czasem 2:20,99 stanęła na drugim miejscu podium. Gratulacje. Trenerami ekipy są : Barbara Lewandowska, Justyna Andrzejewska i Rafał Majcherczyk .

 • MIĘDZYWOJEWÓDZKIE DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW 13-LAT

  W dniach 07-08.06.2018 r w Gliwicach odbyły się Mistrzostwa Okręgu Śląskiego Juniorów 14,15,16-18 lat i Open w Pływaniu, w których wzięło udział ponad 400 zawodników z 34 klubów z całego województwa. Najlepszą tyską zawodniczką w kategorii 14-lat okazała się ALICJA PINKOWICZ zdobywając złoty medal na dystansie 100m st. grzbietowym, srebrny na 200m tym samym stylem i brązowy na 100m st. motylkowym. Wywalczyła również swój pierwszy medal w kategorii open - srebro na 100m st. grzbietowym. Wśród chłopców 14-letnich dwukrotnym Mistrzem Śląska został JAKUB WALTER na dystansach 100 i 200m st. grzbietowym, a także wywalczył brąz na dystansie 50m tym samym stylem. Brązowy medal na 50m st. dowolnym zdobył KACPER WILUSZ. Znakomicie spisały się również sztafety z rocznika 2004 , które pięciokrotnie stawały na podium zdobywając: srebro w sztafecie 4x 50 zmienny mix: Pinkowicz, Górska, Walter, Wilusz, srebro 4x50 dowolny mix w tym samym składzie, brąz 4x100 dowolny - Walter, Wilusz, Mróz, Jaworski, brąz 4x200 dow w tym samym składzie i brąz 4x100 zmienny- Walter, Łakota, Wilusz, Mróz. Wśród juniorów 15- letnich trzykrotnie Mistrzem Śląska został KACPER KOMOROWSKI, na dystansach 50, 100 i 200 m st. klasycznym. W rywalizacji sztafet w kategorii wiekowej 15-lat zawodnicy MOSM Tychy wywalczyli 4 medale: srebro 4x 100 dow- Sobierajski, Giel, Osuch, Komorowski, srebro 4x100 zmienny i brąz 4x200 dow w tym samym składzie oraz brąz 4x50 dow mix- Kula, Sobierajski, Wiaderek, Komorowski. W kategorii 16-18 lat trzy medale zdobył DAWID WIEKIERA srebrny na dystansie 200m st. klasycznym i dwa brązowe- 100m st. klasycznym i 400m st. zmiennym. W tej samej kategorii brązowe medale zdobyły WIKTORIA NIEMCZYK - 800m st. dowolnym i ALEKSANDRA ZAJĄC- 100m st. grzbietowym. Bardzo dobrze spisała się męska sztafeta 4x100m st. dowolnym , która wywalczyła wicemistrzostwo Śląska w składzie Sendacki, Walter Alan, Wiekiera i Jasiński. Trenerami ekipy są Aleksandra Radek i Justyna Andrzejewska. Gratulujemy!

 • MIĘDZYWOJEWÓDZKIE DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW 13-LAT

  W miniony weekend w Krakowie odbyły się Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 13-lat, które obejmują swym zasięgiem 4 województwa : opolskie, małopolskie, śląskie i podkarpackie. Podczas tegorocznych zawodów rywalizowało 31 klubów. Zawodnicy MOSM TYCHY wywalczyli w klasyfikacji drużynowej II miejsce, zdobywając pamiątkowy puchar, co nie zdarzyło się jeszcze nigdy w historii klubu. W drużynie znaleźli się: Paulina Konecka, Emilia Słabosz, Liwia Termin, Julia Volkert, Krzysztof Lupa, Rafał Malczyk, Jakub Pakosiewicz, Kacper Półtorak i Bartosz Salata. Trenerami grupy są Aleksandra Radek i Rafał Majcherczyk. Indywidualnie multimedalistką została EMILIA SŁABOSZ, która wywalczyła 2 srebrne medale- 400m st. dowolnym i 200 m st. grzbietowym oraz brązowy na 100m st. grzbietowym. Również JULIA VOLKERT zdobyła brązowy medal na 100m st. dowolnym. Na trzecim stopniu podium stanęła sztafeta 4x50dow mix w składzie: Słabosz, Półtorak, Termin, Volkert.

 • FINAŁ IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W PŁYWANIU - DWA RAZY PODIUM!!!

  22.05.2018 r. na Pływalni Miejskiej w Tychach odbył się Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Drużynowych Zawodach Pływackich Dziewcząt i Chłopców o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego, w którym wzięło udział ponad 200 pływaków z całego województwa. W zawodach wystartowali uczniowie Sportowej Szkoły Podstawowej nr 19 z roczników 2002-2004. Drużyna dziewcząt z naszej szkoły w składzie : Wiktoria Niemczyk, Aleksandra Zając, Aleksandra Górska, Alicja Pinkowicz, Emilia Banaś, Zuzanna Wiaderek, Angelika Kula, Martyna Walczyk, stanęła na 3 miejscu podium . Drużyna chłopców w składzie : Jakub Walter , Kacper Komorowski,  Dawid Wiekiera, Miłosz Jasiński,   Jakub Sendecki, Alan Walter,  Michał Sobierajski, Jakub Poprawa -Jakubas, także wywalczyła  3 miejsce w klasyfikacji generalnej . Trenerkami ekip są Pani Aleksandra Radek i  Pani Justyna Andrzejewska. Gratulujemy!!!!

 • Przed nami przygotowania do najważniejszych imprez sezonu

  Zakończyły się zmagania ligowe najstarszych uczniów naszej szkoły - rocznika 2004 ,2003 i 2002 w pływaniu.  W punktacji klubowej rocznika 2004 drużyna prowadzona przez panią trener Aleksandrę Radek, zajęła 3 miejsce w województwie, wyprzedzając 26 śląskich klubów, a ustępując jedynie Gliwicom i Żorom. Podczas ostatniej edycji Indywidualne medale wywalczyli: - Alicja Pinkowicz 1 msc na dystansie 100m stylem grzbietowym i 3 msc na dystansie 100m stylem motylkowym,  Jakub Walter dwa razy 2 miejsce na dystansach 100m stylem grzbietowym i dowolnym. Kacper Komorowski 1 msc na dystansie 100 m stylem klasycznym i 2 msc na dystansie 200 m stylem zmiennym i Dawid Wiekiera 3 msc na dystansie 100m stylem klasycznym .  Sztafeta 8x 50m stylem dowolnym w składzie:  Banaś, Pinkowicz, Górska, Cieślinska, Walter, Jaworski, Wilusz, Łakota zajęła 3 miejsce. Sztafeta 4x 50 m stylem dowolnym chłopców w składzie: Komorowski, Osuch , Giel, Sobierajski zajęła 2 miejsce. W klasyfikacji generalnej rocznika 2004 po czterech rundach, Alicja Pinkowicz zajęła 4 miejsce, a Jakub Walter uplasował się na 3 miejscu. W roczniku 2003 niepokonany okazał się podopieczny pani trener Justyny Andrzejewskiej , Kacper Komorowski , który w klasyfikacji generalnej zajął 1 miejsce. W kategorii wiekowej 2002 i starsi Dawid Wiekiera zajął 4 miejsce .  Przed nami przygotowania do najważniejszych imprez sezonu- Mistrzostw Śląska i Mistrzostw Polski.Zakończyły się zmagania ligowe najstarszych uczniów naszej szkoły - rocznika 2004 ,2003 i 2002 w pływaniu.  W punktacji klubowej rocznika 2004 drużyna prowadzona przez panią trener Aleksandrę Radek, zajęła 3 miejsce w województwie, wyprzedzając 26 śląskich klubów, a ustępując jedynie Gliwicom i Żorom. Podczas ostatniej edycji Indywidualne medale wywalczyli: - Alicja Pinkowicz 1 msc na dystansie 100m stylem grzbietowym i 3 msc na dystansie 100m stylem motylkowym,  Jakub Walter dwa razy 2 miejsce na dystansach 100m stylem grzbietowym i dowolnym. Kacper Komorowski 1 msc na dystansie 100 m stylem klasycznym i 2 msc na dystansie 200 m stylem zmiennym i Dawid Wiekiera 3 msc na dystansie 100m stylem klasycznym .  Sztafeta 8x 50m stylem dowolnym w składzie:  Banaś, Pinkowicz, Górska, Cieślinska, Walter, Jaworski, Wilusz, Łakota zajęła 3 miejsce. Sztafeta 4x 50 m stylem dowolnym chłopców w składzie: Komorowski, Osuch , Giel, Sobierajski zajęła 2 miejsce. W klasyfikacji generalnej rocznika 2004 po czterech rundach, Alicja Pinkowicz zajęła 4 miejsce, a Jakub Walter uplasował się na 3 miejscu. W roczniku 2003 niepokonany okazał się podopieczny pani trener Justyny Andrzejewskiej , Kacper Komorowski , który w klasyfikacji generalnej zajął 1 miejsce. W kategorii wiekowej 2002 i starsi Dawid Wiekiera zajął 4 miejsce .  Przed nami przygotowania do najważniejszych imprez sezonu- Mistrzostw Śląska i Mistrzostw Polski.

 • PŁYWACY ROCZNIKA 2005 BEZKONKURENCYJNI NA ŚLĄSKU!!!!!

  W weekend 28-29.04.2018r w słowackim mieście Dolny Kubin odbyły się międzynarodowe zawody pływackie Zincicovy miting. Dwóch zawodników z naszej szkoły pojechało reprezentować nasz kraj, byli to: Kacper Komorowski z IIC i Jakub Poprawa- Jakubas z IIIC. Bezkonkurencyjny na dystansach 100 i 200 m stylem klasycznym okazał się Kacper Komorowski, który zdobył 2 złote medale, pokonując zawodników ze swojego rocznika i o rok starszych. Srebrny medal wywalczył na dystansie 50 m stylem klasycznym i dwa brązowe medale na dystansach 100 m stylem motylkowym i 100m stylem zmiennym. Jakub Poprawa Jakubas wypływał srebrny medal na dystansie 100m stylem zmiennym. Gratulujemy zawodnikom!!!

 • PŁYWACY ROCZNIKA 2005 BEZKONKURENCYJNI NA ŚLĄSKU!!!!!

  Drużyna pływacka rocznika 2005 zdeklasowała wszystkie śląskie kluby wygrywając całą edycję Ligi Klubów Śląskich z ponad 200 punktową przewagą!!!!!! Filarami naszej drużyny byli: Jakub Łuczak, Julia Volkert, Liwia Termin, Emilia Słabosz, Paulina Konecka, Kacper Półtorak, Rafal Malczyk, Bartosz Salata, Jakub Pakosiewicz, Mateusz Bieniek, Mateusz Buś,Daria Lisowska, Krzysztof Lupa, Bartosz Sikora, Malgorzata Hyzopska. W rywalizacj indywidualnej pamiątkowe statuetki wywalczyli : Liwia Termin,Julia Volkert, Emilia Słabosz i Jakub Łuczak. Trenerami zwycięskiej ekipy są: Aleksandra Radek i Rafal Majcherczyk

 • PODWÓJNE ZŁOTO DLA DAWIDA!!!

  W dniach 14-15.04.2018r. w Raciborzu odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół Sportowych w Pływaniu. Dawid Wiekiera zdeklasował rywali w stylu klasycznym i zdobył dwa złote medale na dystansach 100mi 200m. Do kolekcji dorzucił brązowy medal na dystansie 200 m stylem zmiennym . Oprócz niego znakomicie popłynęli : Jakub Walter 3 miejsce - 200m stylem grzbietowym i Kacper Wilusz 3 miejsce - 50m stylem dowolnym. W sumie uczniowie Sportowej Szkoły Podstawowej nr 19 zdobyli 5 medali i 35 finałów. Wśród finalistów znaleźli się : Julia Volkert, Emilia Słabosz, Wiktoria Niemczyk, Zuzanna Wiaderek, Angelika Kula, Aleksandra Górska, Alicja Pinkowicz, Aleksandra Zając , Liwia Termin, Wojciech Łakota, Kacper Komorowski, Jakub Sendacki. Michał Sobierajski, Trenerkami ekipy są: Aleksandra Radek i Justyna Andrzejewska

 • Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików

  W dn. 23-24.03 odbyły się w Gliwicach Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 13-lat w pływaniu , w których wzięli udział zawodnicy z województw opolskiego i śląskiego. Drużyna Sportowej Szkoły Podstawowej nr 19 przywiozła aż 9 medali. Trzy złote medale wywalczyli: Jakub Łuczak- 100 i 200m stylem grzbietowym oraz sztafeta 4x50dow w składzie: Łuczak, Rafał Malczyk, Julia Volkert i Liwia Termin. Trzy srebrne medale zdobyli: Łuczak- 100m st. motylkowym i 100m st. dowolnym i Julia Volkert - 100m st. dowolnym. Trzy brązowe krążki wypływali: Liwia Termin - 100m st. motylkowym, Volkert- 400m st. dowolnym i sztafeta 4x 50m st. zmiennym: Łuczak, Malczyk, Termin, Volkert. W klasyfikacji punktowej drużyna wywalczyła drugie miejsce, tuż za drużyną z Gliwic. Medaliści są podopiecznymi pani trener Aleksandry Radek, gratulujemy zawodnikom i trenerowi.

 • KADRA WOJEWÓDZKA MŁODZIKÓW W PŁYWANIU

  Z dniem 01.03.2018r została powołana Kadra Wojewódzka Młodzików w pływaniu , obejmująca rocznik 2005. Pięciu zawodników naszej szkoły otrzymało do niej powołanie, a są to: Jakub Łuczak(6c) Emilia Słabosz( 7d), Liwia Termin(7d), Julia Volkert (6c) oraz Paulina Konecka (6c). Wszyscy są wychowankami pani trener Aleksandry Radek. Gratulujemy!!!

 • ZAWODY PŁYWACKIE

  W piątek 09.03.2018r odbyły się w Sportowej Szkole Podstawowej nr 19 w Tychach zawody pływackie dla uczniów klas trzecich. W imprezie sportowej wzięło udział 45-ciu zawodników nie tylko z naszej szkoły. Dzieci rywalizowały na trzech dystansach: 50m stylem dowolnym,25m stylwm klasycznym oraz 25m stylem grzbietowym w dwóch kategoriach wiekowych 2008 i 2009.
  Najlepszymi zawodnikami zostali:
  wśród dziewcząt: RADEK NIKOLA (50m st. dow;25m st.klas), KUPCZYK NATASZA (50m st.dow;25m st.grzb), ULMAN MICHALINA (25m st. grzb)
  BELOK KORNELIA (25m st.klas)
  wśród chłopców:
  KOWOL KAJETAN (50m st.dow;25m st.grzb)
  ŁAWNICZAK JULIAN (50m st.dow;25m st.klas)
  SENDACKI ŁUKASZ (25m st.grzb)
  NOGALSKI OLIVER (25m st.klas)
  Były to drugie tego typu zawody w tym roku szkolnym,cieszą się coraz większym powodzeniem i są małym początkiem przyszłych wyników w tej dyscyplinie sportowej,którą rozwijamy w klasach sportowych naszej szkoły.

 • MEDALE MISTRZOSTW ŚLĄSKA 12-LATKÓW

  14-15.12.2017r odbyły się na pływalni w Raciborzu Mistrzostwa Śląska w kolejnej kategorii wiekowej, tym razem rywalizowało około 250 zawodników 12-letnich z 34 klubów województwa śląskiego. Zawodnicy MOSM TYCHY, uczniowie Sportowej Szkoły Podstawowej nr 19, przywieźli z tej imprezy aż 17 medali. Liwia Termin dwukrotnie stanęła na najwyższym stopniu podium na 50m stylem motylkowym i 100m stylem zmiennym oraz zdobyła brązowy medal na 100m stylem dowolnym. Trzykrotną wicemistrzynią Śląska została Emilia Słabosz na 200m stylem zmiennym, 400 i 800m stylem dowolnym. Cztery medale wywalczyła Julia Volkert- srebrny na dystansie 100m stylem dowolnym i trzy brązowe- 200,400 i 800m stylem dowolnym. Wśród chłopców najlepszym zawodnikiem w tyskiej ekipie był bez wątpienia Jakub Łuczak, który został trzykrotnym wicemistrzem Śląska na dystansach 50m stylem motylkowym, 100m stylem zmiennym i 100m stylem grzbietowym, a także zdobył brązowy medal na 100m stylem motylkowym. Wszyscy zawodnicy są wychowankami pani trener Aleksandry Radek. Bezkonkurencyjne okazały się sztafety dziewcząt, które dwukrotnie stawały na najwyższym stopniu podium- na 4x 100m stylem dowolnym i 4x 100m stylem zmiennym w składzie: Paulina Konecka, Termin, Volkert, Słabosz. Brązowy medal w sztafecie 4x100 m st. zmiennym chłopców zdobyli: Kacper Półtorak, Filip Szkoła, Jakub Łuczak i Bartosz Salata.

 • REKORDOWE MISTRZOSTWA PŁYWAKÓW - 20 medali

  W dniach 08-09.12.2017 r w Gliwicach odbyły się Mistrzostwa Okręgu Śląskiego Juniorów 14,15,16-18 lat i Open w Pływaniu, w których wzięło udział 369 zawodników z 39 klubów z całego województwa. Uczniowie Sportowej Szkoły Podstawowej nr 19 z oddziałami gimnazjalnymi wywalczyła łącznie 20 medali- 14 indywidualnie i 6 w sztafetach. Dominatorami na 50 i 100 m stylem klasycznym okazali się trzej tyscy żabkarze: Dawid Dziedzic (absolwent naszej szkoły, obecnie uczeń SMS Racibórz), Dawid Wiekiera i Kacper Komorowski, którzy byli najlepsi we wszystkich kategoriach wiekowych. Wśród juniorów 15- letnich trzykrotnie Mistrzem Śląska został DAWID WIEKIERA, na wszystkich żabkarskich dystansach. Wywalczył także srebrny medal na dystansie 100 m st. zmiennym. WIKTORIA NIEMCZYK 3 razy stawała na podium zdobywając złoty medal na 200m stylem motylkowym i dwa brązowe na 100m stylem motylkowym i 400m stylem dowolnym. ALEKSANDRA ZAJĄC zdobyła medal srebrny na dystansie 200 m stylem grzbietowym i brązowy medal na dystansie 100 m stylem grzbietowym, a KACPER PAWLIK został wicemistrzem Śląska na dystansie 50m stylem dowolnym.  W kategorii juniorów 14-letnich bezkonkurencyjny okazał się KACPER KOMOROWSKI, który zdobył 4 tytuły Mistrza Śląska na dystansach: 50m, 100m, 200m stylem klasycznym i 100 m stylem zmiennym. Sztafeta chłopców 14 lat w składzie Sobierajski, Komorowski, Skorupski i Giel wywalczyła 2 medale: srebrny (4x100m stylem zmiennym) i brązowy ( 4x100 m stylem dowolnym). Sztafeta 4x200m stylem dowolnym w składzie Sobierajski, Giel, Myszor, Osuch zdobyła brązowy medal.  Sztafeta dziewcząt rocznika 2002 w składzie: Zając, Niemczyk, Walczyk, Lupa zdobyła dwa brązowe medale na dystansach 4x 100 m stylem dowolnym i zmiennym. Sztafeta tego samego rocznika 4x 50 m stylem dowolnym mix w składzie Pawlik, Zając, Wiekiera, Niemczyk- wywalczyła srebrny medal . Trenerami ekipy są Aleksandra Radek i Justyna Andrzejewska. Gratulujemy sukcesów!!!

 • KUBA NAJLEPSZYM GRZBIECISTĄ NA ŚLĄSKU

  W miniony weekend odbyły się w Dąbrowie Górniczej Mistrzostwa Śląska 13- latków w Pływaniu, w których wystartowało ponad 200 zawodników z kilkudziesięciu śląskich klubów. Grupa prowadzona przez panią trener Aleksandrę Radek wywalczyła 9 medali. Wśród zawodników MOSM TYCHY rocznika 2004, uczniów Sportowej Szkoły Podstawowej nr 19, najlepiej spisał się- Jakub Walter, który został Mistrzem Śląska na dystansach 100 i 200m stylem grzbietowym, a także zdobył srebrny medal na 50 m stylem grzbietowym. Bardzo dobrze popłynął również Kacper Wilusz, który dwukrotnie stawał na najniższym stopniu podium na 50 i 100m stylem dowolnym. Wśród dziewcząt srebrną medalistką Mistrzostw Śląska została Alicja Pinkowicz na dystansie 100 m stylem grzbietowym. Bardzo emocjonujące były wyścigi sztafetowe, w których tyszanie zdobyli trzy brązowe medale. Sztafeta 4x200m stylem dowolnym chłopców wywalczyła medal w składzie: Walter, Wilusz, Tymoteusz Mróz i Kamil Jaworski, w kolejnej medalowej sztafecie 4x50m stylem dowolnym mix, płynęli: Pinkowicz, Wilusz, Walter oraz Aleksandra Górska, a sztafeta 4x100m stylem zmiennym wystartowała w składzie: Walter, Wojciech Łakota, Wilusz i Mróz.

 • SZKOLNE ZAWODY PŁYWACKIE

  W piątek 17.11.2017r odbyły się na naszym basenie szkolne zawody pływackie dla roczników 2008 i 2009,w których wzięli udział uczniowie trzecich i drugich klas. Prawie pięćdziesięciu uczniów wystartowało w dwóch konkurencjach: 25 metrów stylem dowolnym i 50 metrów stylem grzbietowym w kategorii wiekowej 2008 i 2009. Najszybszą kraulistką wśród dziewcząt starszych okazała się Natasza KUPCZYK, a na kolejnych miejscach znalazły się: Maja BOROWIEC i Martyna JĘDRYCZKA. Najlepszą dziewczynką z rocznika 2009 została na tym samym dystansie Nikola RADEK, na miejscu drugim ukończyła wyścig Michalina ULMAN, a na trzecim Julia MUSIALSKA. W rywalizacji chłopców najszybszy w roczniku 2008 okazał się Maksymilian BURY, drugi dopłynął Julian ŁAWNICZAK, a trzeci Łukasz SENDACKI. W roczniku 2009 zwyciężył Kajetan KOWOL, jako drugi ukończył wyścig Julian CIEŚLIŃSKI, a trzeci był Radosław SOJKA. W konkurencji 50 metrów stylem grzbietowym dziewcząt rocznika 2008 zwyciężyła znowu Natasza KUPCZYK, druga była Maja BOROWIEC, a trzecia Martyna JĘDRYCZKA. W roczniku 2009 po raz drugi wygrała Nikola RADEK, na miejscu drugim uplasowała się Karolina WILUSZ, a na trzecim Julia MUSIALSKA. Wśród chłopców starszych rywalizację wygrał Szymon JAKUBIK, tuż za nim dopłynął Łukasz SENDACKI i Michał KLYMENIUK. W roczniku 2009 zwyciężył ponownie Kajetan KOWOL, drugi był Radosław SOJKA, a trzeci Łukasz SUCHETA. Gratulujemy medali i rekordów życiowych!!!

 • X OGÓLNOPOLSKI MITING MAĆKA MAIKA

  W dniach 21-22.10.2017r uczniowie Sportowej Szkoły Podstawowej nr 19 wzięli udział, jak co roku, w jubileuszowym X Ogólnopolskim Mitingu Maćka Maika, który rozgrywany jest w Tychach. Początkowe edycje tej imprezy rozgrywane były zresztą na szkolnym basenie w "dziewiętnastce". Maciek Maik to absolwent naszej szkoły, złoty medalista Paraolimpiady w Sydney, medalista Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy w pływaniu niepełnosprawnych. Jego koronnym dystansem było 100 m stylem grzbietowym i w tej właśnie konkurencji rozgrywany jest wyścig memoriałowy. Liczna ekipa pływaków z SSP nr 19 wywalczyła 35 medali: 12 złotych, 13 srebrnych i 10 brązowych. W finale konkurencji memoriałowej 100 m st. grzbietowym wśród dziewcząt Alicja Pinkowicz zdobyła srebrny medal, natomiast Aleksandra Zając zajęła 4 miejsce. W męskiej rywalizacji 4 miejsce wywalczył Jakub Sendacki, a Jakub Walter był piąty.

 • TYSCY PŁYWACY W KADRZE NARODOWEJ

  01.09 2018r została powołana nowa Kadra Narodowa Juniorów w Pływaniu, w której znalazło się dwoje uczniów Sportowej Szkoły Podstawowej nr 19 z oddziałami gimnazjalnymi- Alicja Pinkowicz r.2004 i Dawid Wiekiera r. 2002, wychowankowie pani trener Aleksandry Radek oraz tegoroczny absolwent Tymoteusz Kowol r. 2001.
  Dawid Wiekiera podczas tegorocznych Letnich Mistrzostw Polski Juniorów 15-lat w Pływaniu (14-16.07.2017- Lublin) wywalczył srebrny medal na dystansie 200m st. klasycznym i ten sukces zagwarantował mu kwalifikację do Kadry Narodowej.
  Tymoteusz Kowol został podwójnym brązowym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów 16-lat w Pływaniu (14-16.07.2017- Opole) na dystansie 100 i 200m st. klasycznym.
  Natomiast Alicja Pinkowicz na Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 13-lat w Pływaniu, które odbyły się w Bochni 17-18.06.2017r zdobyła złoty medal na dystansie 100m st. motylkowym i dwa brązowe na dystansie 100m st. klasycznym i 200m st. zmiennym.
  Gratulacje !!!

 • 15 MEDALI MISTRZOSTW ŚLĄSKA 12-LATKÓW

  02 i 03.06.2017r odbyły się na pływalni w Dąbrowie Górniczej Mistrzostwa Śląska Młodzików 12-letnich. rywalizowało ponad 257 zawodników z 34 klubów województwa śląskiego.
  Zawodnicy MOSM TYCHY, uczniowie Zespołu Szkół Sportowych, przywieźli z tej imprezy aż 15 medali, zdobywając największą liczbę medali spośród wszystkich klubów.
  Najlepszym zawodnikiem w tyskiej ekipie był bez wątpienia Jakub Łuczak, który został dwukrotnie Mistrzem Śląska na dystansie 50 i 100 m stylem motylkowym, wicemistrzem na 100m stylem dowolnym, a także zdobył brązowy medal na dystansie 100 m st. grzbietowym.
  Znakomicie spisały się również dziewczęta. Trzykrotną wicemistrzynią Śląska została Liwia Termin na dystansach: 50m stylem motylkowym, 100m stylem zmiennym i 100m stylem dowolnym. Również trzy medale zdobyła Emilia Słabosz: dwa srebrne na 400 i 800m stylem dowolnym i brązowy na 200m stylem dowolnym. Także Julia Volkert wywalczyła trzy medale : srebrny na dystansie 200m stylem dowolnym i dwa brązowe na 100 i 400m stylem dowolnym. Wszyscy zawodnicy są podopiecznymi pani trener Aleksandry Radek.
  Ponadto bezkonkurencyjne okazały się sztafety dziewcząt , które dwukrotnie stawały na najwyższym stopniu podium, zdobywając złote medale.
  W sztafecie 4x100m st. dowolnym dziewcząt zwyciężały: Emilia Słabosz, Laura Głuszak, Liwia Termin i Julia Volkert, natomiast w sztafecie 4x100m st. zmiennym popłynęły: Słabosz, Termin, Volkert i Paulina Konecka.