OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE- SIATKÓWKA

 • Finał Mistrzostw Śląska

  Nasze najstarsze siatkarki, z klasy 7 i 8, wywalczyły w miniony weekend awans do Finału Mistrzostw Śląska w kategorii młodziczka. Od początku sezony rozegrały 32 oficjalne mecze, przegrywając tylko 4!! Jest to ogromny sukces wszystkich dziewczyn, a także trenerki Eweliny Wodo, które od początku września robiły wszystko by zrealizować wspólne marzenia. Teraz pozostało walczyć o medale 26-27 lutego i o awans na Mistrzostwa Polski! Gratulujemy!

 • Turniej Noworoczny Minisiatkówki Dziewcząt

  W dniach 27-28.12.2017 odbył się Świąteczno - Noworoczny Turniej Minisiatkówki dziewczą…t w kategorii dwójek i trójek, w Sportowej Szkole Podstawowej nr im. M. Kopernika.
  W kategorii dwójek na 10 zespołów:
  I miejsce zajęła drużyna MOSM Tychy X w skł‚adzie: Nadia Okoń„ska i Martyna Sobala
  II miejsce zajęła drużynana MOSM Tychy V w skł‚adzie: Iga Witkowska, Zuzia Gnot i Maja Duraj
  III miejsce zajęła drużynana MOSM Tychy III w skł‚adzie: Julia Biszczanik, Blanka Nawrocka i Nadia Sroka
  Gościnnie pojawiła się u Nas drużyna UKS Trójka Mikołów, która zajęła miejsce IX.
  Natomiast klasyfikacja w trójkach ma się następująco:
  I miejsce zajęła drużyna MOSM Tychy II w skł‚adzie: Anna Papkala, Oliwia Bielewicz, Ola Łebek
  II miejsce zajęła drużyna MOSM Tychy IVa Olga BoĹźek, Emilia Jewua, Oliwia Waluga i Julianna Andrzejewska
  III miejsce zajęła druĹźyna MOSM Tychy III w łkładzie: Ola Sosna, Agnieszka Musiał i Daria Michalak.
  Wszystkie dziewczyny reprezentujące MOSM Tychy to uczennice klas 4, 5 i 6 Sportowej Szkoły Podstawowej nr 19 w Tychach.
  Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  GALERIA ZDJĘĆ

 • XV MEMORIAŁ im.STANISŁAWA PADLEWSKIEGO w Mysł‚owicach.

  W miniony weekend ruszyły rozgrywki młodziczek, w których biorą udział dwa zespoły z Naszej szkoły. MOSM Tychy II, czyli dziewczyny z klasy II A oraz MOSM TYCHY III i uczennice z klasy 7a. Pierwszy mecz odbył się pomiędzy Naszymi zespołami, gdzie grą był zespół MOSM Tychy II (IIA), który pokonał również zespół‚ z Katowic. MOSM Tychy III, dla których jest to pierwszy sezon w "dorosłej" siatkówce, bardzo dobrze poradziły sobie z zespołem z Katowic. Dokładne wyniki, poniżej:
  MOSM Tychy III - MOSM Tychy II 0:2 (15:25, 21:25)
  MOSM Tychy II - UKS Sokół '43 Katowice 2:0 (25:12, 25:10)
  UKS Sokół '43 Katowice - MOSM Tychy III 0:2 (23:25, 14:25)
  Kolejny turniej młodziczek już 30.09 w Gimnazjum nr 3, na ul. Borowej 123, gdzie zagra drużyna MOSM Tychy II, a drużyna MOSM Tychy III gra na wyjeździe w Jaworznie.
  Natomiast w ś›rodę 27.09 rusza liga kadetek, w której udział bierze drużyna MOSM Tychy III, gdzie grają uczennice klasy IIIA i IIA.
  Mecz odbędzie się w Gimnazjum nr 3, na ul. Borowej 123 o godz. 17.30.
  Zapraszamy wszystkich do kibicowania!! :)

 • XV MEMORIAŁ im. STANISŁAWA PADLEWSKIEGO w Mysłowicach.

  W dniach 15-16 wrześ›nia rozegrany został XV MEMORIAŁ im. STANISŁAWA PADLEWSKIEGO młodziczek i kadetek w Mysłowicach. W turnieju młodziczek brały udział drużyny z Mysłowic, Krakowa, Wodzisława Ślą…skiego, Dąbrowy Górniczej, Krzeszowic i MOSM Tychy w składzie: Martyna Binek, Zuzanna Biszczanik , Wiktoria Błaszczak, Natalia Borowy, Aleksandra JĂłzefĂłw, Natalia Kapłon, Joanna Kokoszka, Klaudia Kopczyk, Kinga Krokosz, Magdalena Potrawa, Oliwia Ślusarczyk, Nikola Zadylak, Zuzanna Zazakowny, Sandra Żychoń, trener- Przemysław Ciukaj. Dziewczęta rozegrały w sumie sześć spotkań, przegrywając jeden mecz z Dąbrową Górniczą w półfinale. Natomiast wygrywając w spotkaniu z Wodzisławiem Ślą…skim zapewniły sobie III MIEJSCE w turnieju. W kategorii kadetek, brały udział drużyny z Mysłowic, Krakowa, Wadowic, Oświęcimia, Sosnowca, Dąbrowy Górniczej i drużyna MOSM TYCHY w składzie: Magda Górska, Sonia Koźmińska, Klaudia Fiedler, Wiktoria Urban, Natalia Kubas, Ania Hachuła, Amelia Szczepaniak, Rozalia Guziołek, Julia Wróbel, Zuzia Biszczanik, Ola Skowronek, trenerka - Monika Szynczewska. Dziewczęta rozegrały 4 mecze do 3 wygranych setów, wygrywając w grupie wszystkie mecze i wychodząc z 1 miejsca, trafiły na drużynę z Oświęcimia, której uległy i tym sposobem grały o 3 miejsce z drużyną… gospodyń. Po wygranej 3:0 Nasza drużyna zaj곂a III MIEJSCE w turnieju. Najlepszą zawodniczką drużyny MOSM Tychy została przyjmująca Natalia Kubas.
  W między czasie kadetki rozegrały dwa mecze sparingowe z zespołem MOSM Tychy II (Gim3), który wygrały 3:0 oraz z UKS "Trójka" Mikołów, który wygrały 3:1.
  UWAGA!
  TRENERZY WRAZ Z ZAWODNICZKAMI ZAPRASZAJĄ NA PIERWSZE MECZE TEGO SEZONU!
  Kategoria młodziczek (7A i IIA) już w najbliższą sobotę 23.09.17 o godzinie 10.00 w Naszej szkole. Kategoria kadetek (III A i II A) już w środę 27.09 w Gimnazjum nr 3 o godzinie 17.30!!
  Serdecznie zapraszamy do kibicowania!

 • Siatkarski początek sezonu

  W dniu 9 września odbył się turniej młodziczek w Jaworznie. Był to turniej osobno dla rocznika 2003 i 2004. Klub MOSM TYCHY reprezentowały dwie druĹźyny. Młodszy rocznik to dziewczęta KLASY 7 A, Sportowej Szkoły Podstawowej, ktĂłre debiutowały w dorosłej siatkĂłwce (trener Jacek Baran), natomiast starsze, to uczennice klasy IIA (trener Przemysław Ciukaj). Dziewczęta z naszej szkoły spisały się bardzo dobrze wygrywając swoje spotkania z gospodarzami turnieju oraz z ekipą z Chrzanowa i w swoich kategoriach zajęły PIERWSZE MIEJSCA. Natomiast 10 września na Hali Miejskiej w Tychach odbył się turniej Młodziczek o Puchar Dyrektora MOSiR Tychy z rocznika 2003 i młodszych. W turnieju rozgrywanym systemem kaĹźdy z kaĹźdym brało udział sześć druĹźyn: trzy druĹźyny tyskie w tym dwie z naszej szkoły i z Gimnazjum nr 3 oraz ekipy z Oświęcimia, Włoszczowej, Wieliczki. Zawodniczki trenera Przemysława Ciukaja uczennice klasy IIA Sportowej Szkoły Podstawowej zajęły I MIEJSCE wygrywając wszystkie mecze, pokonując w zaciętym, ostatnim spotkaniu 2:1 podopieczne Krzysztofa Pałki z Gimn. nr 3. Zawodniczką MVP turnieju została Zuzia Biszczanik. MOSM TYCHY - klasa IIA grała w składzie: Martyna Krzyworzeka, Zuzanna Kłap, Joanna Kokoszka, Amelia Ciaputa, Wiktoria Skorok, Wiktoria Błaszczak, Aleksandra Skowronek, Klaudia Kopczyk, Zuzanna Biszczanik, Natalia Kapłon, Aleksandra JĂłzefĂłw, Zuzanna Zazakowny, Magdalena Potrawa, Nikola Zadylak, Martyna Binek. Podopieczne trenera Jacka Barana z klasy 7A zajęły VI MIEJSCE.

 • Brązowe medalistki Igrzysk Młodzieży Szkolnej ze Sportowej Szkoły Podstawowej Nr 19

  9 czerwca w Zawierciu odbył się Finał Igrzysk MłodzieĹźy Szkolnej województwa śląskiego w minipiłce siatkowej dziewcząt. Udział w tym finale brały następujące zespoły. Szkoła Podstawowa Nr 6 im Janusza Korczaka z Zawiercia - Gospodarz, Szkoła Podstawowa Nr 17 z Gliwic, Szkoła Podstawowa Nr 3 Mistrzostwa Sportowego z Ĺťor i Sportowa Szkoła Podstawowa Nr 19 z Tychów. W półfinale Tychy walczyły z Zawierciem i po emocjonującej i zaciętej walce przegrały 2:1. W meczu o brązowy medal Tychy zdecydowanie wygrały ze szkołą z Ĺťor 2:0. Najlepszą atakującą turnieju została Świrska Roksana, a najlepszą zawodniczką zespołu SSP Nr 19 została wybrana Przyłucka Zofia.
  Sportową Szkołę Sportową reprezentowały: Divis Paola, Lipińska Martyna, Musiał Julia, Ostrowska Roksana, Pasek Amelia, Przyłucka Zofia, Seweryn Hanna, Sokołowska Zuzanna, Świrska Roksana, Torbus Zuzanna, a trenerem był Jacek Baran.